Užitková voda - odstranění železa, manganu, bakterií ...

Jsme tu proto, abychom vám pomohli při výběru té správné filtrace na vaši vodu...

mechanické potrubní filtry - odstraňují mechanické nečistoty z vody

      

Mechanické potrubní filtry odstraňují mechanické nečistoty z vody až do 1 mikronu: písek, hlína, jíl, vlasy a jiné nerozpuštěné částice. Mechanické filtry slouží k předfiltraci vody a instalují se jako „první“ stupeň filtračního systému. Tyto filtry dodávají vodě nejen určitou průhlednost, ale jsou ochranou dalším dražším součástím filtračního zařízení a zároveň ochraňují i sanitární techniku, boilery, myčku, pračku atd.Filtr je dodáván s vysoce kvalitní filtrační vložkou. Hustota vláken u těchto vložek se zvyšuje od vnějšího povrchu vložky k vnitřnímu. Je zajištěná postupná filtrace a to ze začátku větších a pak menších částic, díky tomu se zlepšuje kvalita procesu úpravy vody a samotná vložka má delší životnost v porovnání s vložkami, které mají stejnorodou strukturu. Filtrační systém je určen k odstranění mechanických částic větších než 1, 5, 10 nebo 20 mikronů (v závislosti na vložce). Filtrační vložky použité v těchto modelech jsou vyrobeny ze 100% polypropylenu, který zaručuje vysokou odolnost vůči bakteriím a virům.

odstranění železa, manganu a tvrdosti

                                    

Odstranění železa, manganu a tvrdosti se provádí průtokem vody přes filtr se specielní náplní.. Volba náplně závisí nejen na obsahu železa a manganu, ale též na dalším chemickém složení vody. Používají se náplně pod označením katex, birm, manganese greensand, crystal right nebo DMI 65.

Železo:charakteristickým rysem zvýšených obsahů železa ve vodě je rezavý zákal a sediment, který se může projevit až po delší době, zejména po ohřevu. Vodu nelze používat ani pro užitkové účely, neboť sloučeniny železa se usazují v trubkách a ucpávají přívody do praček, WC, bojlerů apod.

Mangan a jeho sloučeniny se projevují „mastnými“ skvrnami na povrchu vody, vodu nelze používat ani pro užitkové účely. Zejména mangan tvoří obtížně odstranitelné skvrny při praní prádla.

Barva a zákal jsou údaje indikační. Jejich zvýšené hodnoty upozorňují na přítomnost látek, které zbarvení a zakalení způsobují, např. železo, mangan, organické látky apod.

 

bakteriální nezávadnost


Bakteriální znečištění představuje přítomnost bakterií, virů a dalších mikroorganismů ve vodě. Tyto nežádoucí mikroorganismy mohou být příčinou různých onemocnění, počínaje střevními potížemi až po různá infekční onemocnění, jako například žloutenka, tyfus, cholera tuberkulóza nebo salmonelóza.

Likvidaci těchto mikroorganismů a tím zajištění zdravotní nezávadnosti lze provést instalací UV lampy. 

Dezinfekce UV zářením - bez použití chemikálií. Ve srovnání s chlorací nedochází k negativním jevům jakosti vody. UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. Voda se dostává do vstupního portu UV reaktoru a dále protéká kolem výkonné rtuťové lampy, která se nachází uvnitř termicky zabezpečené křemenné trubice. Ultrafialové záření o délce 253,7nm zabíjí bakterie a viry a poškozuje jejich strukturu molekul DNA a tak jim znemožňuje rozmnožovat se. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody a nevytváří vedlejší produkty. Ultrafialové záření je zcela neškodné, ekologické, snadné a levné. Je to nejmodernější způsob dezinfekce, bezpečnost jako hlavní. Bez ní by nebylo vůbec smysluplné mluvit o dezinfekci (například, jedna-jediná kolonie bakterií Escherichia Coli postačí ke vzniku nemoci). Proto UV lampy jsou zárukou absolutní jistoty, vyplývající z celosvětové zkušenosti v oblasti dezinfekce vody za posledních 90 let. Jednotlivé modely UV lamp se liší maximálním průtokem, tj. průtokem, při němž ještě mohou zajistit intenzitu ozařování vody 40 mJ/cm2, podle české legislativy. Upozorňujeme že pro správnou funkčnost UV lampy je zapotřebí mechanická předfiltrace vody. Zpravidla používáme mechanické filtry z naší nabídky s filtrační vložkou max. 5 mikronů.

změkčení vody

Změkčení vody- – samostatná sekce Tvrdost vodyPřed pořízením filtračního zařízení je vždy nutné nechat si udělat alespoň základní analýzu vaší vody, při které se zjistí,co a v jakých hodnotách vaše voda obsahuje. Na zakladě analýzy vaší vody vám poskytneme odborné poradenství a navrhneme nejvhodnější filtrační zařízení pro dosažení maximální kvality vaší vody.

potřebujete poradit? - kontaktujte nás

Chcete mít doma, ve firmě, nebo kdekoli jinde čistou a zdravotně nezávadnou vodu? Kromě internetového zpravodaje provozujeme také poradenství a služby spojené s testováním, analýzou a měřením kvality vody. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

služby - portfolio služeb a produktů

články o vodě Jak dosáhnout čisté vody ve vaší domácnosti? Jak moc jsou účinná běžně dostupná filtrační zařízení a filtrace na úpravu pitné vody? Nejen tyto informace, ale mnoho dalších o vodě a její možné úpravě se dočtete v sekci služby, produkty a články o vodě.

Novinky

- E-shop

Anketa

Používáte v domácnosti filtrační systém vody?
ano- 3457x (39,42%)
ne- 2636x (30,06%)
ne, ale plánujeme jeho nákup- 2677x (30,52%)

Celkem: 8770x

Důležité informace

Bylo vám již nabídnuto zařízení na úpravu vaší vody, které by splňovalo vaše požadavky, ale cena se vám zdá příliš vysoká? Poradíme vám, jestli je cena adekvátní nebo vám nabídneme levnější aternativu se stejnou účinností.

NAHORU - přeskočit na začátek této stránky